पौष दशमा लाग्ने सूर्यग्रहणको बढी असर हुनसक्ने ज्योतिषीको दाबी

यही वि.सं. २०७६ पौष १० गते तदनुसार ई.सन २०१९ डिसेम्बर २६ तारिक बिहीवारका दिन खण्डग्रास सूर्य ग्रहण लाग्ने ज्योतिषी दीपक सुवेदीले बताउनु भएको छ । नेपाली समय अनुसार विहान ०८ः४२ बजेदेखि ११ः३१ बजेसम्म जम्मा २ घण्टा ४९ मिनटको हुने सो ग्रहणको असरहरुको बारेमा प्रकाश पार्दै ज्यो. सुवेदीले यो ग्रहणको बढी असर हुनसक्ने बताउनु भएको छ । सो कुरा उहाँले फोरकास्ट टेलिभिजन युट्युब च्यालनलमा बताउनु भएको हो ।

यसै पनि ग्रहण संक्रमणकारक हुन्छ र सूर्य ग्रहणमा चन्द्रमा अस्त हुन्छ नै । त्यसमाथि यस पटक लाग्ने सूर्य ग्रहणको समयमा बुध, वृहस्पति र शनि पनि अस्त रहेको अवस्था छ । साथै सूर्य, चन्द्र, बुध, बृहस्पति, शनि र केतु धनु राशिमा एकसाथ रहने छन् । जसले गर्दा केही अप्रत्यासित घटनाक्रम बढाउनसक्ने, रोगको संक्रमण बढ्नसक्ने लगायतका विपरित फलको भय हुन्छ, ज्यो. सुवेदीको भनाई छ ।

विभिन्न राष्ट्रिय अन्तर्राष्ट्रिय भविष्यवाणीहरु गर्दै आउनु भएका चर्चित ज्यो. दीपक गुरुका ज्योतिषीय विश्लेषणहरु सही सावित हुँदै आइरहेका छन् । उहाँको ज्योतिष विज्ञानको विश्लेषण पृथक ढङ्गको र वैज्ञानिक आधारपरक पाइन्छ । सो प्रस्तुतिमा उहाँले ग्रहण लाग्दा के गर्न हुन्छ र के गर्न हुन्न भन्ने बारे समाजमा व्याप्त मान्यताको बारेमा पनि वैज्ञानिक विश्लेषण दिनु भएको छ । भने ग्रहण कसरी लाग्छ भन्ने विषयमा ज्योतिष विज्ञान र आधुनिक विज्ञान दुवै लजिकको तुलनात्मक चर्चा पनि गर्नुभएको छ । ग्रहणलाई धार्मिक दृष्टिकोणबाट मात्रै नभएर वैज्ञानिक दृष्टिकोणबाट पनि असरकारक मानिएको हुनाले ग्रहण लाग्दा हर कसैले पनि सावधानी अप्नाउनु बुद्धिमानी हुनेछ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here